Vlasy

23. července 2008 v 10:49 |  Vlasy
Problém 1: JEMNÉ VLASY
Ať děláš, co děláš, tvůj účes vypadá, jako by jsi sotva před chvílí zmokla. Tvým vlasům chybí lesk a šarm, o pohádkově lvích hřívách si očividně můžeš nechat jedině zdát…
Co s tím?
1. Myj si vlasy častěji.
Maz a nečistoty jemné vlasy neskutečně zatěžují, zato čistě umyté vypadají mnohem nadýchaněji.
2. Vsaď na kvalitní šampon. Správně zvolená vlasová kosmetika vlasy potřebně vyživí, dodá jim lesk a sílu. Opatrně však s kondicionérem - rozhodně zapomeň na vlasové krémy a emulze, které se po nanesení nevymývají. Zbytečně vlasům přitížíš. Kondicioner nanášej pouze na konečky.
3. Zvol správný střih. Hodí se pro tebe spíše střihy tupé - konečky vlasů by měly být zhruba ve stejné délce, účes tak působí objemnější než vlasy prostříhané. To však především v případě, že jsi majitelkou delších vlasů. Mikáda a kratší účesy celkově můžou být i trochu stupňovité, zde je výsledný efekt opačný. V každém případě pro tebe účesy delší jak po ramena příliš vhodné nejsou.
Krajní řešení: Umělé prodloužení (zhuštění) hřívy.

Problém 2: SUCHÉ, POŠKOZENÉ VLASY
Časté barvení vlasů, používání zatěžujících stylingových přípravků, žehlení, foukání či vystavování vlasů slunci může vést k poškození jejich struktury. Tvé vlasy pak působí nezdravě, nedrží žádný účes a jsou krepaté.
1. Dodej vlasům výživu. Máš-li odjakživa velmi suché vlasy, značí to, že pokožka tvé hlavy pravděpodobně produkuje příliš málo mazu, který má vlasy přirozeně chránit před vnějším poškozením. Proto je nezbytné dopřát vlasům pravidelnou péči v podobě kosmetiky s regeneračními složkami či občasné vlasové masky a zábaly.
2. Nemyj si vlasy příliš často. Pokud se ti vlasy nemastí jako jiným lidem, bohatě ti stačí umýt si je dvakrát za týden. Budou čisté, ale ne zbytečně vysušované. Při mytí si dej dobrý pozor i na teplotu vody. Měla by být pouze vlažná.
3. Nezapomínej na pokrývku hlavy. Při pobytu na sluníčku se rozhodně nemusíš stydět za slušivý slamák či sportovní kšiltovku. V dnešní době navíc seženeš spoustu vlasových přípravků přímo určených na léto.
4. Vyřaď fén. Především v teplých měsících pro vlasy uděláš nejlíp, necháš-li je po umytí proschnout přirozenou cestou.
Krajní řešení: Jsou tvé kadeře příliš poškozené? Pravděpodobně budeš muset podstoupit zkracovací proceduru u kadeřníka a propříště zavést preventivní opatření proti jejich dalšímu poškozování.
Problém 3: VLASY TYPU "HOUŠTÍ"
Jakmile se po umytí vlasům dostatečně nevěnuješ a necháš je, nezbedy, dělat si, co chtějí, staneš asi po dvou hodinách před zrcadlem a zhrozíš se svého divoženkovského vzezření. A že je to nadlidský výkon je zkrotit! Nejčastěji se s tímto problémem potýkají zrzky.
1. Dobrý střih. Dej na radu zkušené kadeřnice, vhodný střih může být klíčem k úspěchu!
2. Bez kondicionéru ani ránu. Uhlazující krémy a emulze byly stvořený přímo pro tebe. Určitě nějakou alespoň vyzkoušej.
3. Fénuj směrem dolů. I fénem si můžeš zařídit nežádoucí objem, proto v tomto případě rozhodně nesuš vlasy v předklonu, nýbrž v sedu a snaž se, aby vzduch proudil směrem dolů a vlasy tak uhlazoval.
Krajní řešení: Gumička a spousta sponek :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

pixels

awoooj dúfam že sa ti páči moj blogík a prosím nechaj komentííík ma veľmi potešíí

aha XD moj psíček Ňufko!stále tu skáče hore dolu..neposedné šteňa!!
( vieš o tom že tento blog je jeho domov?robí mi spoločnosť :D)